تبلیغات X
للوکساید۵
سفارش بک لینک
نرم افزار حسابداری
تور مالزی
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار تادیومی
خرید بک لینک
خرید باغ و باغچه در ملارد
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
داکرومات
نمکدان چوبی
انواع ورق آهن
جعبه لوح تقدیر
سایبان ماشین

گل های لاکچری - نحوه پرورش خرفه s

گل های لاکچری - نحوه پرورش خرفه

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 8400
» بازديد ديروز : 276
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 8676
» بازديد سال : 8399
» بازديد کل : 9360
» اعضا : 0
» مطالب : 20

نحوه پرورش خرفه


تاریخ انتشار پست : 1400/7/18 بازدید : 1

همه آنچه باید در مورد پرورش خرفه بدانید ، در راهنمای رشد ما.


خرفه ، یک گیاه خوراکی ، برگ دار و حساس به یخ زدگی است که به طور گسترده به عنوان سبزی گیاهی و سالادی مورد استفاده قرار می گیرد. ساقه های گوشتی قرمز مایل به قرمز پوشیده از برگهای لبه دار هستند که بسته به نوع آنها سبز یا طلایی هستند و به ارتفاع 15-20 سانتی متر می رسند. خرمالو از دانه به سرعت رشد می کند و برگها در 6-8 هفته آماده چیدن هستند.


برگهای جوان را برای خوردن خام در سالاد و ساندویچ ، و برگها و ساقه های قدیمی را برای پخت در سوپ ، سیب زمینی سرخ کرده و خورشت برداشت کنید. خرفه بومی کشورهای مدیترانه ای است و صدها سال است که برای اهداف آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. برگها به دلیل همان ماده شیمیایی ، اسید مالیک ، طعمی ترد و طراوت دارند که برخلاف سیب سبز نیست. طعم تند در برگهایی که در اوایل روز برداشت می شوند قوی تر است.


نام خرفه برای دو گیاه دیگر از جنس Claytonia استفاده می شود که کاملاً متفاوت با خرفه ای است که در اینجا توضیح داده شده است. این گونه ها Claytonia sibirica (خرفه صورتی) و Claytonia perfoliata (کاهو معدنچی) هستند.


نحوه پرورش خرفه

خرفه فقط به صورت دانه موجود است و سریع و آسان رشد می کند. بطور مستقیم در زمین بدون زهکشی بکارید ، نهال های حاصل را نازک کنید ، در طول دوره های طولانی خشک آب دهید و در صورت نیاز برداشت کنید. در پایان فصل ، گیاهان را بکشید و کمپوست کنید.

Purslane in flower


خرفه به خاکی با زهکشی ازاد که زیاد بارور نیست و آفتاب کامل نیاز دارد ، احتیاج دارد. یک گیاه جذاب ، این گیاه در کنار گیاهان زینتی در مرز و همچنین در گیاهان یا باغ سبزیجات به خوبی رشد می کند.


خرمالو را از اواخر بهار تا اواخر تابستان در زمینی که گیاه قرار است در آن رشد کند بکارید. بذرها را در ردیف کاشته و بذر را با 1 سانتی متر خاک پوشانده باشید. خرفه به سرعت بالغ می شود ، بنابراین کاشت هر ماه یک منبع مداوم را تضمین می کند.


مراقبت از خرفه

وقتی جوانه ها جوانه زدند ، نازک شوید تا بین هر بوته 10 سانتی متر باقی بماند. از نازک کننده ها به عنوان ریز سبز استفاده کنید.

خرفه شرایط خشک را تحمل می کند ، اما مقدار و طعم برگ ها را با آبیاری گاه به گاه در مواقع خشکی هوا افزایش می دهد.


پرورش خرفه: حل مشکل

خرفه بدون مشکل ، سریع و آسان رشد می کند به شرطی که در خاک بدون زهکشی کاشته شود. زمین سنگین و زهکشی ضعیف برای خرفه مناسب نیست و نهال ها به احتمال زیاد پوسیده و خراب می شوند.دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد