گل های لاکچری - آرشیو 1400/7

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 8400
» بازديد ديروز : 276
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 8676
» بازديد سال : 8399
» بازديد کل : 9360
» اعضا : 0
» مطالب : 20

نحوه پرورش سرخس بوستون


تاریخ انتشار پست : 1400/7/18 بازدید : 1

 سرخس بوستون یا سرخس شمشیری ، یک گیاه خانگی محبوب است که به دلیل داشتن سبزه های طاقدار دوست داشتنی است. به نظر می رسد در یک کاشت آویزان یا روی یک پایه گیاهی ، جایی که می تواند از کنار آن به هم بچسبد ، خوب به نظر برسد. کیفیت هوا را در خانه شما نیز بهبود می بخشد - سرخس های بوستون به عنوان یکی از 10 گیاه برتر تصفیه کننده هوا در ناسا رتبه بندی می شوند.


این گیاه اصطلاحاً به این دلیل نامیده می شود که گفته می شود در محموله سرخس هایی که از فیلادلفیا به بوستون فرستاده شده در اواخر دهه 1800 کشف شده است. کوچکتر از سرخس های دیگر در محموله ، با شکل جذاب تر ، و یک گیاه خانگی کشت می شد.


سرخس های شمشیری از باتلاق ها و جنگل های بارانی در جنوب امریکا و غرب هند سرچشمه می گیرند ، که سرنخ های زیادی در مورد شرایطی که سرخس بوستون دوست دارد - جو گرم ، مرطوب ، خاک مرطوب و بدون نور مستقیم خورشید نشان می دهد. سرخس های بوستون از نظر رشد کمی مشکل هستند ، اما اگر شرایط مراقبت آنها را به درستی رعایت کنید ، رشد می کنند.


نحوه پرورش سرخس بوستون

سرخس بوستون خود را در نقطه ای روشن و بدون نور مستقیم خورشید پرورش دهید. رطوبت را دوست دارد ، بنابراین آن را در حمام بخار قرار دهید یا چند بار در هفته برگها را غبارآلود کنید. کمپوست را همیشه مرطوب (اما مرطوب) نکنید.


سرخس بوستون را در کجا پرورش دهیم


How to grow Boston fern – Boston fern in a bathroomسرخس بوستون شما نیاز به یک نقطه روشن یا کمی سایه دار در یک اتاق گرم دارد - آن را دور از تابش مستقیم نور خورشید و دور از نورگیرها و شوفاژها نگه دارید. رطوبت زیادی را دوست دارد ، بنابراین حمام بخار ایده آل است.


نحوه کاشت سرخس بوستون

گیاه شما در گلدانی که در ابتدا وارد شده بود خوب خواهد بود ، اما می توانید هر دو سال یکبار آن را در گلدان کمی بزرگتر قرار دهید وقتی شروع به بزرگ شدن از ظرف خود کرد. از ترکیب 50:50 کمپوست چند منظوره و خاکی استفاده کنید.


مراقبت از سرخس بوستون

How to grow Boston fern – watering a Boston fern. Getty Imagesکمپوست را همیشه در بهار و تابستان مرطوب (اما خیس) نکنید. هنگامی که چند سانتی متر بالای کمپوست در پاییز و زمستان خشک می شود آبیاری کنید. چند بار در هفته گیاه خود را غبارآلود کنید. ماهی یکبار در بهار و تابستان با یک مایع ضعیف تغذیه کنید.


نحوه تبلیغ سرخس بوستون

اگر صبر و حوصله زیادی دارید ، می توانید اسپورها را در قسمت زیرین برگ ها پرورش دهید - صبر کنید تا قهوه ای رنگ شوند ، سپس روی سینی کمپوست مرطوب قرار دهید و آنها را با هم مخلوط کنید تا مرطوب نگه داشته شوند. اگر نمی توانید اسپورها را بردارید ، می توانید قسمتهایی از برگها را که طرف اسپور قرار دارند ، روی کمپوست قرار دهید.


ساده ترین راه برای تکثیر سرخس بوستون تقسیم است - یک گیاه بزرگ را از گلدان خود بیرون بیاورید و با چنگال به آرامی گل ریشه را جدا کنید یا با چاقوی نان آن را برش دهید. گیاهان جدید را گلدان کرده و به خوبی آبیاری کنید.


سرخس در حال رشد بوستون: حل مسئله

اگر برگهای قهوه ای در پایه گیاه قرار بگیرند جای نگرانی نیست - طبیعی است که برخی از خارهای قدیمی بطور طبیعی از بین بروند. اگر مشکل گسترده است ، ممکن است هوا خیلی خشک باشد یا گیاه شما به آب بیشتری احتیاج داشته باشد. در صورت لمس یا آشفتگی مکرر ، خارها تمایل به قهوه ای شدن دارند.

ریزش برگ در سرخس بوستون رایج است. برای پاک کردن آنها می توانید دست خود را از طریق گیاه بکشید. آبیاری و غبارگیری منظم به جلوگیری از این مشکل کمک می کند.

برگهای کم رنگ می تواند نشانه ای از نیاز آبیاری گیاه شما باشد. همچنین ممکن است در نقطه ای بسیار روشن باشد یا نیاز به تغذیه دارد.

اگر دانه ها زرد می شوند ، ممکن است هوا خیلی خشک یا خیلی گرم باشد.

لکه های قهوه ای در قسمت زیرین برگها به صورت طبیعی اسپور هستند و جای نگرانی نیست.

توپ های گرد و سفید متصل به ریشه ها نیز نگران کننده نیستند - اینها ندول هایی هستند که آب را ذخیره می کنند.

ممکن است روی برگ های عنکبوت ، حشرات فلس دار و حشرات شپشک مشاهده کنید.


برای اطلاعات بیشتر به سایت Gandom vip مراجعه کنید.


دسته : ,
برچست ها :

نحوه پرورش ماگنولیا Magnolia grandiflora


تاریخ انتشار پست : 1400/7/18 بازدید : 1

ماگنولیا   Magnolia grandiflora ، یک درختچه بزرگ یا درخت کوچک است. این یک نمونه معماری فوق العاده است و در طول سال با برگهای عظیم ، براق و همیشه سبز و گلهای تابستانی با ظاهر عجیب و غریب جذابیت زیادی دارد. Magnolia grandiflora هرس سخت را تحمل می کند ، می توان آن را برش داد یا در سطح عمودی تمرین کرد. یا به سادگی به عنوان یک درخت مستقل رشد کند و در نهایت به ارتفاع حدود 10 متر برسید.


برخلاف بسیاری از ماگنولیاها ، Magnolia grandiflora طیف وسیعی از انواع خاک را تحمل می کند ، اما در خاک مرطوب اما زهکشی خوب بهترین کار را می کند. به آرامی رشد می کند ، بنابراین بزرگترین نمونه ای را که می توانید خریداری کنید ، خریداری کنید.


Magnolia grandiflora را به عنوان یک درخت مستقل رشد دهید ، یا هرس نشده یا به شکل هرمی کوتاه شده است ، یا در برابر حصار ، دیوار یا چارچوب عمودی تمرین کنید. در مناطق سردسیر ، با دیوار گرم جنوبی یا غربی روبرو شوید ، جایی که اثر "بخاری ذخیره سازی" دیوار ، یخبندان سخت را کاهش می دهد. سالانه ، در اوایل بهار ، با کود عمومی تغذیه کنید و در صورت نیاز در اواسط بهار هرس کنید. مالچ با کمپوست در پاییز.


Bull bay, Magnolia grandifloraاز کجا ماگنولیا Magnolia grandiflora بخرید

این صفحه شامل پیوندهای وابسته است و ممکن است برای خریدهای انجام شده کمیسیون دریافت کنیم. لطفاً برای اطلاعات بیشتر صفحه پرسش و پاسخ وابسته به ما را بخوانید.


ماگنولیا Magnolia grandiflora خود را از گلفروشی معتبر خریداری کرده و قبل از خرید یا در صورت خرید آنلاین ، برگها را از نظر علائم آسیب یا بیماری بررسی کنید.


نحوه رشد Magnolia grandiflora

اندازه گیاه

ارتفاع 6 متر


گسترش : تا 2 متر


سمت نگهداری

رو به جنوب ، رو به غرب


موقعیت در مرز

وسط ، عقب


قرار گرفتن در معرض آفتاب: سایه کامل

سرسختی: نیمه مقاوم

نوع خاک: اسیدی / گچی / قلیایی / دارای زهکشی خوب / سبک / شنی

Magnolia grandiflora هیچ ارزش خاصی برای حیات وحش در انگلستان ندارد.


آیا ماگنولیا  Magnolia grandiflora سمی است؟

Magnolia grandiflora هیچ اثر سمی گزارش نشده است.


اطلاعات بیشتر در سایت گندم vip


دسته : ,
برچست ها :

نحوه پرورش خرفه


تاریخ انتشار پست : 1400/7/18 بازدید : 1

همه آنچه باید در مورد پرورش خرفه بدانید ، در راهنمای رشد ما.


خرفه ، یک گیاه خوراکی ، برگ دار و حساس به یخ زدگی است که به طور گسترده به عنوان سبزی گیاهی و سالادی مورد استفاده قرار می گیرد. ساقه های گوشتی قرمز مایل به قرمز پوشیده از برگهای لبه دار هستند که بسته به نوع آنها سبز یا طلایی هستند و به ارتفاع 15-20 سانتی متر می رسند. خرمالو از دانه به سرعت رشد می کند و برگها در 6-8 هفته آماده چیدن هستند.


برگهای جوان را برای خوردن خام در سالاد و ساندویچ ، و برگها و ساقه های قدیمی را برای پخت در سوپ ، سیب زمینی سرخ کرده و خورشت برداشت کنید. خرفه بومی کشورهای مدیترانه ای است و صدها سال است که برای اهداف آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. برگها به دلیل همان ماده شیمیایی ، اسید مالیک ، طعمی ترد و طراوت دارند که برخلاف سیب سبز نیست. طعم تند در برگهایی که در اوایل روز برداشت می شوند قوی تر است.


نام خرفه برای دو گیاه دیگر از جنس Claytonia استفاده می شود که کاملاً متفاوت با خرفه ای است که در اینجا توضیح داده شده است. این گونه ها Claytonia sibirica (خرفه صورتی) و Claytonia perfoliata (کاهو معدنچی) هستند.


نحوه پرورش خرفه

خرفه فقط به صورت دانه موجود است و سریع و آسان رشد می کند. بطور مستقیم در زمین بدون زهکشی بکارید ، نهال های حاصل را نازک کنید ، در طول دوره های طولانی خشک آب دهید و در صورت نیاز برداشت کنید. در پایان فصل ، گیاهان را بکشید و کمپوست کنید.

Purslane in flower


خرفه به خاکی با زهکشی ازاد که زیاد بارور نیست و آفتاب کامل نیاز دارد ، احتیاج دارد. یک گیاه جذاب ، این گیاه در کنار گیاهان زینتی در مرز و همچنین در گیاهان یا باغ سبزیجات به خوبی رشد می کند.


خرمالو را از اواخر بهار تا اواخر تابستان در زمینی که گیاه قرار است در آن رشد کند بکارید. بذرها را در ردیف کاشته و بذر را با 1 سانتی متر خاک پوشانده باشید. خرفه به سرعت بالغ می شود ، بنابراین کاشت هر ماه یک منبع مداوم را تضمین می کند.


مراقبت از خرفه

وقتی جوانه ها جوانه زدند ، نازک شوید تا بین هر بوته 10 سانتی متر باقی بماند. از نازک کننده ها به عنوان ریز سبز استفاده کنید.

خرفه شرایط خشک را تحمل می کند ، اما مقدار و طعم برگ ها را با آبیاری گاه به گاه در مواقع خشکی هوا افزایش می دهد.


پرورش خرفه: حل مشکل

خرفه بدون مشکل ، سریع و آسان رشد می کند به شرطی که در خاک بدون زهکشی کاشته شود. زمین سنگین و زهکشی ضعیف برای خرفه مناسب نیست و نهال ها به احتمال زیاد پوسیده و خراب می شوند.دسته : ,
برچست ها :

چگونه گل های رز بیشتری داشته باشیم


تاریخ انتشار پست : 1400/7/18 بازدید : 1

How to get more rose bloomsبرای گلدهی بیشتر گل رز ، گل رز را در کمپوست مناسب رطوبت بکارید و گل رز را در حداقل 6 ساعت در معرض آفتاب قرار دهید. برای تأمین تعادل مناسب مواد مغذی برای افزایش گلدهی ، از کود مخصوص دانه ای مخصوص گل رز استفاده کنید. در طول تابستان گل رز را هرس کرده و بنوشید تا گلهای بیشتری تحریک شود.


به خواندن دقیق نحوه تحریک گلهای بیشتر ماندگارتر ادامه دهید تا گل رز شما بتواند در بهار ، تابستان و پاییز گل دهد…


از کود مناسب برای افزایش گلهای رز استفاده کنید


Use a specific product such as miracle-gro granular fertilizer which contains the right balance of nutrients for more rose blooms.


از محصول خاصی مانند کود دانه معجزه آسا استفاده کنید که حاوی مواد مغذی مناسب برای شکوفه بیشتر گل رز باشد.

مهم است که از کود برای نشان دادن بهترین گلها استفاده کنید زیرا گل رز تغذیه کننده نسبتاً سنگینی است. یکی از تهدیدهای بزرگ برای شکوفایی گل رز استفاده زیاد از کود است. اگر بیش از حد از آن استفاده کنید ، مقادیر بالای نیتروژن بیشتر از آنکه شکوفا شود ، باعث رشد بیشتر شاخ و برگ سبز می شود.


رشد بیش از حد جدید مستعد ابتلا به آفات ، بیماریها ، آسیب ناشی از سرمازدگی و گلهای کمتری است ، به همین دلیل استفاده از تراز مناسب کود برای گلدهی بیشتر گلها بسیار مهم است.


استفاده از کود دانه ای در بهار و سپس در تابستان مواد مغذی را در طول فصل به آرامی در خاک آزاد می کند ، و نه در یک مرحله ، مانند کود مایع.


این باعث می شود که ریشه ها مواد مغذی مورد نیاز را برای حمایت از شکوفه جذب کنند و خطر استفاده از غلظت بیش از حد کود را که می تواند از شکوفه گل رز شما جلوگیری کند ، کاهش می دهد.می شنوم که از چه کودی برای گل رز خود استفاده کنید! اگر مطمئن نیستید ، از کود مخصوص گل رز استفاده کنید ، همانطور که در تصویر مشخص است. این به شما کمک می کند کمی دقیق تر باشید و استرس تصمیم گیری در مورد استفاده از کود را از بین می برد.من شخصاً چند کود گل رز را در بازار امتحان کرده ام و بهترین نتایج را از کود دانه ای معجزه آسا با نمایش قوی شکوفه ها (و یک رز سالم قوی) هر ساله دریافت می کنم.


گل رز در گلدان ها نیاز به استفاده مجدد از کود دارد زیرا ریشه های آنها می تواند خاک مواد مغذی را در صورتی که به مدت طولانی در یک گلدان قرار داشته باشند خسته کند (مقاله من را انتخاب کنید ، بهترین گلدان ها را برای گل رز انتخاب کنید).


خاک را آماده کرده و مالچ اضافه کنید تا گلهای رز بیشتری به دست آورند

آماده سازی خوب خاک کلیدی برای یک رز سالم است که گلهای زیادی تولید می کند.


بهتر است قبل از کاشت گل رز ، منطقه کاشت را با مقدار زیادی مواد آلی - کمپوست ، قالب برگ یا کود پوسیده خوب اصلاح کنید - زیرا این مواد ویژگی های بهینه خاک را برای رزها فراهم می کنند زیرا قادر به حفظ رطوبت و ساختار متخلخل و شکننده هستند. اجازه می دهد آب اضافی تخلیه شود تا از خاک باتلاقی که باعث پوسیدگی ریشه می شود جلوگیری شود.


اگر خاک شنی یا خاک رس سنگین دارید ، اصلاح خاک قبل از کاشت بسیار مهم است زیرا خاک شنی خیلی زود خشک می شود و مواد مغذی را در خود نگه نمی دارد در حالی که خاک سنگین می تواند از استقرار ریشه ها جلوگیری کرده و در آفتاب تابستانی که آب را از آب دور می کند ، سخت بپزد. سطح خاک به جای آن به خاک نفوذ کرده و به ریشه می رسد.


اگر گل رز خود را به دلیل شرایط نامناسب خاک عملکرد ضعیفی دارد ، پیوند بزنید (ایده آل در اوایل بهار یا پاییز).


خاک را تا عمق 18 اینچ اصلاح کنید تا ریشه ها در زمان بلوغ کامل اندازه شوند. کمپوست ، کپک برگ و کود پوسیده به خوبی دارای غلظت خوبی از مواد مغذی هستند که به گلهای بیشتر شما کمک می کند.


در فصل بهار مالچ اضافه کنید: برای گلهای رز بیشتر ، یک لایه مالچ 2 اینچی به سطح خاکی که بوته گل رز شما را احاطه کرده است بمالید اما شعاع 3 اینچی را در اطراف چوب گل رز بگذارید (از تماس با چوب رز واقعی مانند هر چوبی در بالا خودداری کنید. زمین دوست ندارد در تماس با مواد مرطوب باشد).


این کار را در ابتدای بهار انجام دهید تا به حفظ رطوبت در تابستان گرم کمک کنید. همچنین به خنک نگه داشتن ریشه ها و افزودن مواد مغذی به گل رز شما کمک می کند تا شکوفه های بیشتری در تابستان نشان دهد.


مالچ همچنین اکوسیستم خاک را تغذیه می کند که مواد آلی را به شکل شلات تجزیه می کند ، به این معنی که جذب ریشه های رز راحت تر است و شرایط مطلوبی را برای گلدهی بیشتر گل رز ایجاد می کند.


برای امتیازات بیشتر ، قبل از زمستان گل رز خود را مالچ کنید زیرا این امر به عایق شدن ریشه ها از دمای یخ زدگی کمک می کند که آنها را تشویق به ایجاد می کند و گل رز اغلب در بهار شروع می کند.


برای گلهای بیشتر رزها را در آفتاب کامل قرار دهید

هرچه ساعات آفتاب بیشتری در گل رز وجود داشته باشد ، گلهای بیشتری به نمایش می گذارد.


خورشید رشد جوانه های گل را تحریک می کند و گل رز را با انرژی مورد نیاز برای نمایش بیشتر شکوفه ها شارژ می کند.


در حالت ایده آل گل رز به 6 ساعت یا بیشتر به آفتاب در روز نیاز دارد ، به همین دلیل است که گل رز در تابستان با آفتاب زیاد بیشتر گل می دهد. برخی از سالها در بهار هوای ابری بیشتری وجود دارد که منجر به گلهای کمتری می شود زیرا بهار زمان کلیدی برای رشد جوانه های گل رز است ، بنابراین چرا می توانید سالانه میزان قابل توجهی در میزان گلهای درختچه گل رز خود تغییر دهید.


اگر گل رز شما در یک مکان آفتابی کاشته نشده است ، بهترین کار این است که آن را به محلی بپیوندید که حداقل 6 ساعت در روز در معرض نور خورشید باشد. بهترین زمان برای پیوند گل رز اوایل بهار یا پاییز است ، بنابراین ریشه ها زمان لازم را برای استقرار در محل جدید بدون نیاز به مقابله با گرما در تابستان دارند.


به طور متناوب ، هر گونه اندام درختی یا درختچه های بزرگ را که ممکن است روی گل رز سایه افکنده باشد ، کوتاه کنید.


اگر چند گل رز می کارید ، آنها را در فاصله سه پا بکارید تا یکدیگر را از آفتاب محروم نکنند. این جریان هوا را افزایش می دهد ، بنابراین خطر بیماری قارچی را کاهش می دهد. این فضا همچنین به شما امکان می دهد در حین هرس کردن گلهای رز خود را بدون آسیب دیدن خارها حرکت دهید!


گل رز در رشد جدید (برای به دست آوردن گلهای بیشتر در اواخر زمستان هرس کنید)

هرس در اواخر زمستان (فوریه/مارس) ، رشد ساقه ها و شاخه های جدیدی را که گلها روی آنها نمایش داده می شود ، تحریک می کند. هرس منظم همچنین مانع از شل شدن و غیرمولد شدن گل رز می شود.


رشد ساقه قدیم به آسانی گل نمی دهد ، بنابراین اهمیت هرس سالانه وجود دارد.


برای ایجاد گردش خون بیشتر و تحریک رشد جدید ، هر یک از شاخه های در حال مرگ را به حالت سالم (یا تاج) بردارید.


با این حال ، یک نکته احتیاطی: در حالی که اکثریت قریب به اتفاق گلهای تزئینی مدرن بوته ای که بیشتر در مراکز باغ فروخته می شوند ، در رشد فصل های جدید گل می دهند ، گلهای رز نوردی و گل رز درختچه ای در رشد قدیمی گل می دهند و بنابراین باید بلافاصله پس از گلدهی هرس شوند. اگر مطمئن نیستید در مورد انواع خاص رز گل نوردی خود تحقیق کنید.


خاک مرطوب باعث تحریک بیشتر گلها می شود

گل رز به طور کامل در آفتاب کامل و ریشه های آن در خاک مرطوب و خنک گل می دهد.


رزها در واقع تقاضای نسبتاً بالایی برای آب در بهار و تابستان دارند زمانی که رشد جدیدی در حال ظهور است و آنها در حال رشد جوانه های گل هستند.


برای افزایش میزان شکوفه گل رز و مدت زمان ماندگاری گلهای رز ، مرطوب نگه داشتن خاک اطراف بسیار مهم است که در موارد زیر حاصل می شود:


اصلاح خاک با مواد آلی قبل از کاشت (کمپوست) زیرا این امر رطوبت زیادی را حفظ می کند.

استفاده از مالچ در بهار.

اگر در 7 روز گذشته کمتر از 1 اینچ باران باریده است هفته ای یکبار گل رز آبیاری کنید.

اگر رزها از تنش خشکی رنج می برند ، ممکن است جوانه های در حال رشد به درستی باز نشوند و گلهای موجود خیلی زودتر افت کرده و بیفتند.


من شخصاً گلهای رزم را هفته ای یکبار در گرمترین هفته های تابستان با یک شلنگ آب می دهم و خیساندن واقعا خوبی به آنها می دهم.


همیشه به طور کامل آبیاری کنید زیرا این امر باعث می شود ریشه های گل رز عمیق تر در خاک رشد کرده و به رطوبت برسند که این امر مقاومت گل رز را در برابر خشکسالی افزایش می دهد و سیستم ریشه ای گسترده تری به مواد مغذی دسترسی بیشتری دارد.


این تضمین می کند یک رز سالم تر و قوی تر که دارای تمام منابع مورد نیاز برای نمایش بیشتر گل ها برای مدت طولانی تر است.


Aphid infestation attacking a developing rose bud.


نکات مهم مصرفی:

برای تحریک بیشتر شکوفه های گل رز ، کود دانه ای را که مخصوص گل رز است تهیه کنید زیرا حاوی مواد مغذی مناسب برای گل رز است تا گلهای بیشتری را نشان دهد. گلهای رز را در آفتاب کامل بکارید ، در تابستان به طور منظم آب دهید و برای تحریک گلدهی در طول فصل شکوفه دهید.

برای به دست آوردن گل بیشتر ، همیشه گل رز را در آفتاب کامل بکارید. گلهای رز حداقل 6 ساعت به نور مستقیم خورشید نیاز دارند تا گلهای زیادی را به نمایش بگذارند. خورشید رشد جوانه های گل را تحریک می کند و گل رز را با انرژی برای نمایش بیشتر شکوفه ها شارژ می کند. گل رز در سایه خوب گل نمی دهد.

هر سال گل رز را در اواخر زمستان هرس کنید تا از شل شدن گل رز جلوگیری شود. هرس هر ساله به تحریک رشد جدید در بهار که گلها از آن نشان داده می شود ، کمک می کند.

سرسخت شکوفه های خرج شده گل رز ، انرژی گل رز را از تولید گل سرخ به تولید گلهای بیشتر هدایت می کند.

هر هفته در تابستان گل رز را با خیساندن خوب برای اطمینان از مرطوب بودن یکنواخت خاک و ایجاد شرایط مطلوب برای نمایش گلهایی که ماندگاری بیشتری دارند ایجاد می کند.


برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت گندم وی ای پی مراجعه نمایید.

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد