گل های لاکچری - آرشیو 1400/6

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 8400
» بازديد ديروز : 276
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 8676
» بازديد سال : 8399
» بازديد کل : 9360
» اعضا : 0
» مطالب : 20

نحوه نگهداری از درخت بونسای


تاریخ انتشار پست : 1400/6/8 بازدید : 3

بونسای نوعی هنر باستانی ژاپنی است که درختان مینیاتوری زینتی یا کوتوله مصنوعی را در گلدان با استفاده از تکنیک های کشت برای تقلید از شکل و مقیاس درختان بزرگ اندازه می گیرد.


درختان کاج یکی از رایج ترین انواع درختان هستند که برای بونسای در سراسر جهان استفاده می شوند .


بونسای کاج اغلب نوعی بونسای پیشرفته محسوب می شود که برای مبتدیان ایده آل نیست. آنها یکی از سخت ترین انواع بونسای برای درک و هرس هستند زیرا عواملی مانند آب و هوا می تواند تا حد زیادی بر نیازهای درخت تأثیر بگذارد.


بخش مهمی از رشد و شکل دادن به درخت بونسای کاج سالم ، سیم کشی مناسب است. سیم کشی عبارت است از پیچاندن سیم به دور شاخه های درخت بونسای به منظور خم شدن و تغییر مکان شاخه ها برای رسیدن به شکل دلخواه.نور مورد نیاز برای بونسای

بونسای به نور مستقیم خورشید احتیاج دارد که غذای خود را از آن تهیه کند. فقدان آفتاب مستقیم به آنها آسیب می رساند و باعث ضعف شاخ و برگ و مشکلات دیگر می شود. آنها دوست دارند روزانه 5-6 ساعت نور خورشید دریافت کنند ، چه در داخل و چه در خارج.

خاک
ترکیبات رایج در خاک بونسای عبارتند از آکاداما ، پومیس ، سنگ گدازه ، کمپوست گلدان ارگانیک و شن خوب. خاک ایده آل بونسای باید pH خنثی باشد ، نه اسیدی و نه نیمه اسیدی . pH بین 6.5-7.5 ایده آل است.
چقدر آب به بونسای بدیم؟
از آنجا که لایه خاک بسیار کم عمق است ، مستعد خشک شدن بسیار سریع است. درختان بونسای باید درست زمانی که لایه بالای خاک خشک شده است آبیاری شوند. بسته به نوع و اندازه درخت شما و همچنین نوع خاکی که استفاده می کنید ، دفعات آبیاری می تواند متفاوت باشد و حتی می تواند یک بار در روز باشد.

برای مشاهده ادامه این بر روی نگهداری از درخت بونسای کلیک کنید.
دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد