تبلیغات X
للوکساید۵
سفارش بک لینک
نرم افزار حسابداری
تور مالزی
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار تادیومی
خرید بک لینک
خرید باغ و باغچه در ملارد
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
داکرومات
نمکدان چوبی
انواع ورق آهن
جعبه لوح تقدیر
سایبان ماشین

گل های لاکچری - نحوه پرورش سرخس بوستون s

گل های لاکچری - نحوه پرورش سرخس بوستون

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 8400
» بازديد ديروز : 276
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 8676
» بازديد سال : 8399
» بازديد کل : 9360
» اعضا : 0
» مطالب : 20

نحوه پرورش سرخس بوستون


تاریخ انتشار پست : 1400/7/18 بازدید : 1

 سرخس بوستون یا سرخس شمشیری ، یک گیاه خانگی محبوب است که به دلیل داشتن سبزه های طاقدار دوست داشتنی است. به نظر می رسد در یک کاشت آویزان یا روی یک پایه گیاهی ، جایی که می تواند از کنار آن به هم بچسبد ، خوب به نظر برسد. کیفیت هوا را در خانه شما نیز بهبود می بخشد - سرخس های بوستون به عنوان یکی از 10 گیاه برتر تصفیه کننده هوا در ناسا رتبه بندی می شوند.


این گیاه اصطلاحاً به این دلیل نامیده می شود که گفته می شود در محموله سرخس هایی که از فیلادلفیا به بوستون فرستاده شده در اواخر دهه 1800 کشف شده است. کوچکتر از سرخس های دیگر در محموله ، با شکل جذاب تر ، و یک گیاه خانگی کشت می شد.


سرخس های شمشیری از باتلاق ها و جنگل های بارانی در جنوب امریکا و غرب هند سرچشمه می گیرند ، که سرنخ های زیادی در مورد شرایطی که سرخس بوستون دوست دارد - جو گرم ، مرطوب ، خاک مرطوب و بدون نور مستقیم خورشید نشان می دهد. سرخس های بوستون از نظر رشد کمی مشکل هستند ، اما اگر شرایط مراقبت آنها را به درستی رعایت کنید ، رشد می کنند.


نحوه پرورش سرخس بوستون

سرخس بوستون خود را در نقطه ای روشن و بدون نور مستقیم خورشید پرورش دهید. رطوبت را دوست دارد ، بنابراین آن را در حمام بخار قرار دهید یا چند بار در هفته برگها را غبارآلود کنید. کمپوست را همیشه مرطوب (اما مرطوب) نکنید.


سرخس بوستون را در کجا پرورش دهیم


How to grow Boston fern – Boston fern in a bathroomسرخس بوستون شما نیاز به یک نقطه روشن یا کمی سایه دار در یک اتاق گرم دارد - آن را دور از تابش مستقیم نور خورشید و دور از نورگیرها و شوفاژها نگه دارید. رطوبت زیادی را دوست دارد ، بنابراین حمام بخار ایده آل است.


نحوه کاشت سرخس بوستون

گیاه شما در گلدانی که در ابتدا وارد شده بود خوب خواهد بود ، اما می توانید هر دو سال یکبار آن را در گلدان کمی بزرگتر قرار دهید وقتی شروع به بزرگ شدن از ظرف خود کرد. از ترکیب 50:50 کمپوست چند منظوره و خاکی استفاده کنید.


مراقبت از سرخس بوستون

How to grow Boston fern – watering a Boston fern. Getty Imagesکمپوست را همیشه در بهار و تابستان مرطوب (اما خیس) نکنید. هنگامی که چند سانتی متر بالای کمپوست در پاییز و زمستان خشک می شود آبیاری کنید. چند بار در هفته گیاه خود را غبارآلود کنید. ماهی یکبار در بهار و تابستان با یک مایع ضعیف تغذیه کنید.


نحوه تبلیغ سرخس بوستون

اگر صبر و حوصله زیادی دارید ، می توانید اسپورها را در قسمت زیرین برگ ها پرورش دهید - صبر کنید تا قهوه ای رنگ شوند ، سپس روی سینی کمپوست مرطوب قرار دهید و آنها را با هم مخلوط کنید تا مرطوب نگه داشته شوند. اگر نمی توانید اسپورها را بردارید ، می توانید قسمتهایی از برگها را که طرف اسپور قرار دارند ، روی کمپوست قرار دهید.


ساده ترین راه برای تکثیر سرخس بوستون تقسیم است - یک گیاه بزرگ را از گلدان خود بیرون بیاورید و با چنگال به آرامی گل ریشه را جدا کنید یا با چاقوی نان آن را برش دهید. گیاهان جدید را گلدان کرده و به خوبی آبیاری کنید.


سرخس در حال رشد بوستون: حل مسئله

اگر برگهای قهوه ای در پایه گیاه قرار بگیرند جای نگرانی نیست - طبیعی است که برخی از خارهای قدیمی بطور طبیعی از بین بروند. اگر مشکل گسترده است ، ممکن است هوا خیلی خشک باشد یا گیاه شما به آب بیشتری احتیاج داشته باشد. در صورت لمس یا آشفتگی مکرر ، خارها تمایل به قهوه ای شدن دارند.

ریزش برگ در سرخس بوستون رایج است. برای پاک کردن آنها می توانید دست خود را از طریق گیاه بکشید. آبیاری و غبارگیری منظم به جلوگیری از این مشکل کمک می کند.

برگهای کم رنگ می تواند نشانه ای از نیاز آبیاری گیاه شما باشد. همچنین ممکن است در نقطه ای بسیار روشن باشد یا نیاز به تغذیه دارد.

اگر دانه ها زرد می شوند ، ممکن است هوا خیلی خشک یا خیلی گرم باشد.

لکه های قهوه ای در قسمت زیرین برگها به صورت طبیعی اسپور هستند و جای نگرانی نیست.

توپ های گرد و سفید متصل به ریشه ها نیز نگران کننده نیستند - اینها ندول هایی هستند که آب را ذخیره می کنند.

ممکن است روی برگ های عنکبوت ، حشرات فلس دار و حشرات شپشک مشاهده کنید.


برای اطلاعات بیشتر به سایت Gandom vip مراجعه کنید.


دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد